Breaking
20 Oct 2024, Sun

Nr 19 Missouri QB Brady Cook doznaje kontuzji kostki, wraca i prowadzi Tygrysy w zwycięskim meczu na 95 jardów z Auburn | Tiger’s Media

Brady Cook opuścił mecz nr 19 Missouri z Auburn na początku pierwszej kwarty. (Zdjęcie: Scott Winters/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Rozgrywający stanu Missouri, Brady Cook, opuścił sobotni mecz z Auburn już w pierwszej przejażdżce z powodu kontuzji kostki, po czym wrócił pod koniec trzeciej kwarty i poprowadził drużynę Tigers z numerem 19 do zwycięstwa 21-17.

Gospodarze Tigers rozegrali 17 partii na 95 jardów, które zakończyły się zwycięskim biegiem na cztery jardy Jamala Robertsa na 46 sekund przed końcem. Bramka Robertsa padła po tym, jak Mizzou wykorzystał czwartą stratę sześć partii wcześniej, gdy Auburn zdecydował się zaatakować Cooka i pozostawić skrzydłowych stanu Missouri w zasięgu wszystkich zawodników.

Cook znalazł potencjalnego selekcjonera w pierwszej rundzie draftu, Luthera Burdena III, który złapał 16 jardów, co doprowadziło Mizzou do linii 25 jardów Auburn. Trzy sztuki później Cook znalazł Theo Wease’a, który złapał 10 jardów w trzeciej i 10-tce.

Missouri (6-1) prowadziło 17-6 na niecałą minutę przed końcem trzeciej kwarty, po czym Cook wrócił na boisko po raz pierwszy od czasu, gdy kuśtykał po upadku na ziemię bez żadnego kontaktu. Uderzył Mookiego Coopera po trzeciej próbie z 78 jardów w ostatniej akcji kwarty, po czym RB Marcus Carroll pobiegł po wynik z dwóch jardów i otworzył czwartą partię.

Mizzou zakończył mecz z 18 punktami z rzędu, po tym jak Auburn prowadził 17-3 na początku czwartej kwarty. Atak Auburna stał się bardzo przewidywalny w drugiej połowie, po tym jak Payton Thorne rozpoczął trzecią kwartę podaniem z 47 jardów do Cama Colemana. Thorne prezentował się niedokładnie przez resztę meczu, gdy Auburn próbowała skoncentrować się na prowadzeniu gry, ale z marnym skutkiem. Auburn miał piłkę na 37 jardach Mizzou po tym, jak Tygrysy uderzyły na niecałe sześć minut przed końcem, ale Auburn miał dwie negatywne akcje w pośpiechu, zanim Thorne nie dokończył po trzeciej próbie, co doprowadziło do puntu.

Wyglądało na to, że Cook doznał kontuzji kostki na początku pierwszej jazdy po tym, jak został niezręcznie powalony w okolicach kostek. Wyraźnie odczuwał ból podczas zagrań po uderzeniu i wycofał się z gry natychmiast po upadku, gdy nie było nikogo wokół niego.

Cooka zastąpił były członek stanu Arizona, a Notre Dame QB Drew Pyne i Pyne był nieskuteczny. Pyne podał zaledwie 10 z 21 na 78 jardów, czyli tyle samo, ile Cook oddał po raz pierwszy od powrotu do gry.

Złapanie Burdena po czwartej próbie również zrekompensowało ogromny błąd, który popełnił wcześniej w drugiej połowie. Auburn objął prowadzenie 17-3, gdy Burden stłumił łódkę głęboko na terytorium Missouri. Piłka wpadła do pola punktowego i została odzyskana przez Auburna, który zdobył przyłożenie.

Zwycięstwo podtrzymuje szanse stanu Missouri na udział w College Football Playoff przed wyjazdem do Alabamy w 9. tygodniu. Porażka to kolejny rozdział w rozczarowującym sezonie. Auburn ma obecnie bilans 0-4 w rozgrywkach SEC i ogólnie 2-5.