Breaking
20 Oct 2024, Sun

Arch Manning na krótko zastępuje Quinna Ewersa w drugiej kwarcie przegranej nr 1 Teksasu z nr 5 Gruzją | Tiger’s Media

Arch Manning na krótko zastąpił Quinna Ewersa w drugiej kwarcie Przegrana nr 1 w Teksasie 30-15 z nr 5 Gruzją.

Ewers siedział na ławce rezerwowych, a Longhorns prowadzili 20-0. Texas w pięciu posiadaniach miał zaledwie 15 jardów, a Ewers znajdował się pod środkiem, a po faulu i przechwycie popełnił dwie straty.

Ewers rozegrał swój drugi mecz od czasu powrotu do składu po nadwyrężeniu brzucha podczas meczu Longhorns w trzecim tygodniu przeciwko UTSA.

„Chciałem tylko trochę uspokoić Quinna, dać nam trochę iskry” – powiedział ESPN przed przerwą trener Teksasu Steve Sarkisian. „Ale musimy zejść sobie z drogi. W tej chwili nie gramy dobrze jako jednostka – nasza obrona gasi za nas pewne pożary”.

Arch Manning na krótko zastępuje Quinna Ewersa w drugiej kwarcie przegranej nr 1 Teksasu z nr 5 Gruzją | Tiger’s MediaArch Manning na krótko zastępuje Quinna Ewersa w drugiej kwarcie przegranej nr 1 Teksasu z nr 5 Gruzją | Tiger’s Media

Arch Manning rozpoczął dwa mecze dla drużyny Teksasu, podczas gdy Quinn Ewers był pauzowany z powodu napiętego brzucha. (Zdjęcie: Sam Hodde/Getty Images)

Ewers wrócił do gry na początku trzeciej kwarty, a Teksas prowadził 23-0.

Manning, bratanek Peytona i Eliego, zaczął się rozgrzewać po zwolnieniu Ewersa na 7:26 przed końcem drugiej kwarty. W kolejnej akcji Teksas strzelił Gruzji do kosza z gry, a Manning wszedł na boisko po szóstym posiadaniu drużyny Longhorns. Posiadanie zakończyło się puntem, a jedyna pierwsza próba miała miejsce, gdy Mykal Williams został ukarany za złapanie maski Manninga.

Druga jazda Manninga miała gorszy wynik. Po pierwszej próbie Jalon Walker dostał trzeci worek tego wieczoru, pokonując Manninga. W następnej akcji Manning został rozebrany, a Walker odzyskał skuteczność na 25 sekund przed przerwą. Texas strzelił gola z gry po faulu i do przerwy objął prowadzenie 23:0.

Manning rozpoczął dwa mecze pod nieobecność Ewersa, gdy Teksas pokonał Louisiana-Monroe i stan Mississippi. Miał pięć niszczycieli czołgów, którzy odciążyli Ewersa w wygranym 56-7 meczu z UTSA.

Ewers nie miał siły rozpocząć tydzień temu zwycięstwa Teksasu nad Oklahomą 34:3, ale uspokoił się i miał dwa niszczyciele czołgów, gdy Longhorns grali przez ostatnie trzy kwarty. Zanim Ewers wrócił do składu, trener Steve Sarkisian upierał się, że to drużyna Ewersa i że gdy tylko będzie zdrowy, odzyska swoją podstawową rolę.

Manning spędził większość sezonu 2023 jako trzeci QB w Teksasie, za Ewersem i Maalikiem Murphym, zanim został awansowany na drugie miejsce w 2024 roku, kiedy Ewers wrócił na sezon seniorski, a Murphy przeniósł się do Duke. Manning był zawodnikiem nr 2 w dwóch meczach, kiedy Ewers został odsunięty na bok z powodu kontuzji barku, a także służył jako rezerwowy podczas porażki drużyny College Football Playoff z Waszyngtonem, kiedy Murphy wszedł na portal transferowy przed sezonem posezonowym.