Breaking
20 Oct 2024, Sun

USC przegrywa trzeci mecz z rzędu w Wielkiej Dziesiątce, a Maryland wraca i wygrywa 29-28 | Tiger’s Media

Maryland zdobyła ostatnie 15 punktów w meczu w wygranym 29-28 meczu z USC. (Zdjęcie: Greg Fiume/Getty Images)

USC w dalszym ciągu ma problemy z zamykaniem meczów.

W sobotę Trojany przegrały trzeci mecz z rzędu w Wielkiej Dziesiątce, a Maryland odrobił 14-punktowy deficyt w drugiej połowie i wygrał 29-28.

USC prowadziło 28-14 na 13:31 przed końcem, gdy QB Miller Moss uderzył Duce’a Robinsona, pokonując niszczyciel czołgów z 26 jardów. Maryland zmniejszyło prowadzenie do sześciu na niecałe 10 minut przed końcem, ale drużyna USC miała świetną szansę na zamknięcie meczu, gdy Terrapins QB Billy Edwards został zwolniony po czwartej przewadze na niecałe trzy minuty przed końcem.

Jednak atak USC nie był w stanie zdobyć pierwszej straty. Trojanie wykorzystali kopacza Michaela Lantza, który strzelił z gry z 41 jardów i mecz zakończył się dwoma posiadaniami… a kopnięcie zostało zablokowane.

Od tego momentu Maryland potrzebował zaledwie sześciu zagrań, aby objąć prowadzenie. Edwards wykonał cztery podania, otrzymał karę za przeszkadzanie w podaniach i zakończył jazdę biegiem niszczyciela czołgów na trzy jardy.

Zespół USC miał jeszcze 53 sekundy do zdobycia zwycięskiej bramki z gry i szybko przedarł się przez środek pola. Jednak później akcja zatrzymała się, a podanie Mossa do Woody’ego Marksa po czwartej próbie zostało przerwane, gdy Marks został uderzony, gdy ten łapał piłkę.

Trojany mają obecnie bilans 3-4 w klasyfikacji generalnej, a po porażce mają bilans 1-4 w konferencji. Tydzień temu na własnym boisku z Penn State drużyna USC prowadziła z Nittany Lions 30:23 na 5:56 przed końcem i przegrała 33:30 po dogrywce. W poprzednim meczu drużyna USC objęła prowadzenie 17-10 w trzeciej kwarcie w Minnesocie, po czym oddała dwa niszczyciele czołgów w ostatnich ośmiu minutach i przegrała 24-17.

Najwyraźniej nie jest to pierwszy sezon Wielkiej Dziesiątki, jakiego oczekiwali fani Trojana po tym, jak USC dokonało zmiany koordynatora obrony przed sezonem 2025. Obrona USC oddała w zeszłym tygodniu 518 jardów na rzecz Penn State i spędziła na boisku 107 meczów przeciwko Maryland, podczas gdy Terrapins zgromadzili łącznie 429 jardów.