Breaking
19 Oct 2024, Sat

Zespół nr 16 Indiana pokonuje Nebraskę 56:7 i pozostaje niepokonany; Rourke doznaje kontuzji ręki i opuszcza drugą połowę | Tiger’s Media

Sędzia Ellison przebiegł 105 jardów i miał dwa przyłożenia w pierwszej połowie, a Indiana z numerem 16 kontynuowała swój najlepszy start od 57 lat, pokonując w sobotę Nebraskę 56-7, co równało się najbardziej nierównemu zwycięstwu drużyny Hoosiers w historii programu Wielkiej Dziesiątki.

Rozgrywający Hoosiers Kurtis Rourke doznał kontuzji prawej ręki (rzucającej) i w drugiej połowie znajdował się na ławce rezerwowych w zwykłym ubraniu. Tayven Jackson zastąpił go na resztę meczu.

„Mała rzecz, czuję się z tym dobrze, naprawdę” – powiedział o Rourke, trener Indiany Curt Cignetti. „To było działanie zapobiegawcze (wyciągnięcie go)”.

Hoosiers (7-0, 4-0 Wielka Dziesiątka) jeszcze w tym sezonie nie odnieśli straty, a każde zwycięstwo było dwucyfrowe. 49-punktowa przewaga zwycięstwa była największa w rozgrywkach konferencyjnych od zwycięstwa 49:0 z Minnesotą w 1945 roku. Ostatni raz Indiana zaczynała od siedmiu zwycięstw z rzędu w 1967 roku, kiedy otworzyła 8:0.

Cignetti jest pierwszym trenerem w historii programu, który wygrał swoje pierwsze siedem meczów. Przez 14 lat pracy jako główny trener nigdy nie zanotował porażki.

„Nie pozwolę im popaść w samozadowolenie, podobnie jak trenerzy” – powiedział Cignetti. „W czwartej kwarcie byłem maniakiem”.

Cornhuskers (5-2, 3-2) mieli być najostrzejszym przeciwnikiem w historii Indiany. Jednak jedyna obrona w kraju, która nie pozwoliła na pośpieszne przyłożenie, poddała pięć, w tym niszczyciel Ellisona z 5 jardów przy pierwszym posiadaniu.

„Mamy z przodu kilku prawdziwych robotników” – powiedział Cignetti. „Włożyli w to dobry dzień pracy.”

Ellison, transferowy senior z Wake Forest, tuż przed przerwą dodał do ataku niszczyciela z odległości 31 jardów i wyszedł na prowadzenie 28-7. Jego 105 jardów zdobył zaledwie dziewięciu prowadzących.

„To wydarzyło się na mojej zmianie” – powiedział trener drugiego roku Nebraski Matt Rhule. „I będę szczery, nie spodziewałem się, że to nadejdzie. Nie wstydzę się naszych zawodników, ale jestem zawstydzony pracą, którą wykonałem.

Rourke wykonał 17 z 21 podań na odległość 189 jardów, jednym niszczycielem broni i jednym przechwytem. Na początku drugiej kwarty rzucił 7-jardowe podanie do Mylesa Price’a, uzyskując prowadzenie 14-0.

„Jeśli będziesz wygrywał, ludzie przyjdą” – powiedział Cignetti po pierwszej wyprzedaży w stanie Indiana od 2021 roku.

Jackson dodał parę podań do Milesa Crossa i Elijaha Sarratta.

Ty Son Lawton przebiegł 64 jardy na ośmiu prowadzących z niszczycielem czołgów o długości 1 jarda. W pierwszej połowie Hoosiers notowali średnio 9,3 jarda w grze ofensywnej.

Obrona Nebraski, która ograniczyła pięciu z sześciu przeciwników do 10 lub mniej punktów, zapewniła w sezonie najwyższą liczbę punktów w stosunku do ataku nr 2 w kraju, który osiągnął średnią 47,5 punktu.

Nowicjusz z Nebraski, Dylan Raiola, wykonał 28 z 44 podań na 234 jardy, dodając do tego trzy przechwyty i jedną porażkę.

Jedzenie na wynos

Nebraska: Powolny początek po otwartym meczu stawał się coraz gorszy, gdy Cornhuskers ponieśli najbardziej bolesną porażkę od czasu, gdy Ohio State pokonało ich 62-3 w 2016 roku. Obrona nie mogła się zatrzymać, a atak nie zdobył bramki w trzech czerwonych strefach jeździ.

Indiana: Harmonogram wydaje się trudniejszy ze względu na mecze u siebie z Waszyngtonem i Michigan oraz wyjazdowy wyjazd do stanu Ohio, ale pewność siebie drużyny Hoosiers wciąż rośnie. Początkujący Hoosiers, którzy według przewidywań zajmą 17. miejsce w lidze składającej się z 18 drużyn, ugruntowali swoją pozycję jako prawowici pretendenci do tytułu.